...
Vegard Forren og Molde har fått et vanskelig utgangspunkt foran returoppgjøret i Tyskland. Foto: Digitalsport

Vanskelig utgangspunkt for Molde

Molde klarte ikke å unngå tap hjemme mot storklubben Stuttgart. 2-3 lover ikke godt for avansement i europaligakvalifiseringen.

Publisert 29.07.2010 kl 21:35 Oppdatert 29.07.2010 kl 21:37

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


– Jeg sitter igjen med en blandet følelse. Jeg er fornøyd med noe, og mindre fornøyd med andre ting. Mange av guttene hever seg, og det synes jeg også laget som helhet gjør, sa Kjell Jonevret ifølge rbnett.no.

– Ballen er rund, og vi skal uansett gå ut med flagget til topps, la han til.

Returkampen spilles i Tyskland neste uke. Mye skal til om Stuttgart roter bort ledelsen fra bortekampen. Klubben som vant Bundesligaen i 2007 er da også storfavoritt i oppgjøret.

Lite effektive

Det var ikke alt for tydelig i sommersolen i Molde. Vertene tok kommandoen fra start, men den dårlige kombinasjonen av tabber defensivt og manglende effektivitet offensivt ødela.

Etter flere fine Molde-angrep tok nemlig Stuttgart ledelsen etter en halvtimes spill. Cristian Molinaro fikk lagt inn fra dødlinjen, og Sebastian Rudy dyttet enkelt ballen i mål.

Mattias Moström så ut til å iallfall berge Molde fra tap da han fikk rotet ballen i mål etter 65 minutter, men kvarteret før full tid satte Zdravko Kuzmanovic sikkert inn 2-1.

Underholdende

Og heller ikke da Magne Hoseth gikk på raid og utlignet til 2-2 på vakkert vis, var lidelsene over for hjemmefansen. Et sovende forsvar ble åtte minutter før full tid lurt av Martin Harnik, som headet inn seiersmålet fra fem meter.

Stuttgart-trener Christian Gross mente ettmålsseier ville holde foran hjemmekampen, og fikk viljen sin oppfylt.

– Jeg er fornøyd med borteseier i vår første offisielle kamp denne sesongen. Vi ga motstanderne altfor mye rom, så det ble iallfall en underholdende kamp for publikum, sa han. (ANB-NTB)

torsdag

29

juli

Molde - Stuttgart 2 - 3

UEFA Europa League kvalifisering 2010-2011 - torsdag 29. juli kl 18:30, Aker Stadion

Les fullstendig kampreferat

Mest lest nå

...

Healing på scenen i Kulturhuset

Nyheter Healershow står på plakaten når de to alternative helsearbeiderne, Ellen Gulbransen Fagerli og Øystein Route Ødeverp står på scenen i kulturhuset i Ås på lørdag. De vil gi publikum et humoristisk bilde av hva healing egentlig er. Les mer

...

Norges perle skal kåres

Ferie 15 bedrifter kjemper om å bli Norges reiselivsperle. Vinneren blir kåret i mars. Les mer

...

Klart for nytt Breivoll Experience

Nyheter - Vi gir oss aldri, sier Patrik Usler (15), som vil ha Bruce Springsteen til Breivoll Experience og Nordby til sommeren. Med pågangsmotet han og vennene hans stiller for dagen, er det slett ikke et umulig prosjekt. Les mer

...

Kjøpte kalkungård

Jobb Det er ikke mange par i begynnelsen av 20-årene som tør å satse 7,5 millioner kroner, slik som Einar Solerød og Jeanette Tyldum. Les mer


Tips oss

Telefon: 64 95 63 33
E-post: post@aasavis.no

Kontakt oss

Telefon: 64 95 63 33
Besøksadresse: Raveien 2
Postadresse: Postboks 101,
1431 Ås
E-post: post@aasavis.no

Annonser

Telefon: 64 95 63 33
Fax: 64 95 63 39
E-post: post@aasavis.no
Skjema: Rubrikkannonse

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Henrik Christie
E-post: post@aasavis.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.