...
Alexander Mathisen sørget for 1-1 for Aalesund på overtid. Foto: Digitalsport

Mathisen overtidshelt igjen

Ålesund (ANB-NTB): Aalesund har fortsatt håp om avansement i europaligakvalifiseringen etter at Alexander Mathisen på overtid sikret 1-1 hjemme mot Motherwell.

Publisert 29.07.2010 kl 21:04 Oppdatert 30.07.2010 kl 08:12

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Mathisen ble også helt på overtid da Aalesund slo Vålerenga i forrige serierunde. Mot Motherwell maktet han bare å redde uavgjort. Det betyr at den skotske klubben ligger best an før returoppgjøret.

Aalesund hadde ballen mest og ville også mest foran hjemmefansen, men så ut til å slite med manglende Europa-erfaring. Avslutningene ble for dårlige, og Motherwell fikk slippe til på en av lagets få sjanser.

Mange feil

- Det blir feil å si at spillerne var uinspirerte, men det ble utrolig mange pasningsfeil utover i annen omgang, og vi gjorde mange unødvendige feil, sa Kjetil Rekdal ifølge Sunnmørsposten.

- Det var mye som ikke stemte i dag. Jeg er litt skuffet over at vi ikke klarte å skape flere sjanser, sa treneren.

Manchester United-aktuelle Anders Lindegaard ble ikke satt på mange prøver, men ble overlistet like etter pause. Jamie Murphy, som var god på topp for gjestene, fikk stå helt upresset og sette inn 1-0.

- Klar straffe

Det var bortelagets andre mulighet i kampen, og flere ble det ikke. Etter målet la skottene seg i forsvar, og så ut til å lykkes i forsøket på å hale i land 1-0.

På overtid var det imidlertid duket for Mathisen. Demar Phillips ble felt inne i boksen, og fra straffemerket var Mathisen iskald og satte inn 1-1.

Motherwell-trener Craig Brown mente 1-1 var fortjent, og var iallfall ikke uenig i dommerens avgjørelse om å blåse straffe til AaFK.

- Soleklar straffe. Det er ikke tvil en gang, sa han. (ANB-NTB)

torsdag

29

juli

Aalesund - Motherwell 1 - 1

UEFA Europa League kvalifisering 2010-2011 - torsdag 29. juli kl 19:00, Color Line Stadion

Les fullstendig kampreferat

Mest lest nå

...

Healing på scenen i Kulturhuset

Nyheter Healershow står på plakaten når de to alternative helsearbeiderne, Ellen Gulbransen Fagerli og Øystein Route Ødeverp står på scenen i kulturhuset i Ås på lørdag. De vil gi publikum et humoristisk bilde av hva healing egentlig er. Les mer

...

Norges perle skal kåres

Ferie 15 bedrifter kjemper om å bli Norges reiselivsperle. Vinneren blir kåret i mars. Les mer

...

Klart for nytt Breivoll Experience

Nyheter - Vi gir oss aldri, sier Patrik Usler (15), som vil ha Bruce Springsteen til Breivoll Experience og Nordby til sommeren. Med pågangsmotet han og vennene hans stiller for dagen, er det slett ikke et umulig prosjekt. Les mer

...

Kjøpte kalkungård

Jobb Det er ikke mange par i begynnelsen av 20-årene som tør å satse 7,5 millioner kroner, slik som Einar Solerød og Jeanette Tyldum. Les mer


Tips oss

Telefon: 64 95 63 33
E-post: post@aasavis.no

Kontakt oss

Telefon: 64 95 63 33
Besøksadresse: Raveien 2
Postadresse: Postboks 101,
1431 Ås
E-post: post@aasavis.no

Annonser

Telefon: 64 95 63 33
Fax: 64 95 63 39
E-post: post@aasavis.no
Skjema: Rubrikkannonse

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Henrik Christie
E-post: post@aasavis.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.