...
LSK skal ut mot Brumunddal i 2. runde i cupen. Foto: Digitalsport

LSK lekte med Hønefoss

Lillestrøm (ANB-NTB): Lillestrøm rundspilte og kjørte over et meget svakt Hønefoss på hjemmebane søndag. «Fugla» stoppet ikke før det sto 6-0.

Publisert 28.03.2010 kl 21:44 Oppdatert 28.03.2010 kl 21:49

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


Kalassifrene forteller imidlertid om en klasseforskjell som ikke bare er gunstig i årets eliteserie. Nykommerne sliter og vil ganske sikkert fortsette med det.

For spenning var et absolutt fremmedord på Åråsen. Det var den gulsvarte kattens lek med Hønefoss i nesten 90 minutter.

Lennart Steffensen kunne riktignok headet Hønefoss i en tidlig ledelse. Men Stefán Logi Magnusson viste klasse med en lang og reddende arm nede i venstre hjørne.

Resten av kampen ble Lillestrøm og bare Lillestrøm. Etter drøye seks minutter kom ledermålet: Karim Essediri la et presist frispark som Frode Kippe headet nådeløst inn.

Mer moro

Hønefoss-forsvaret var passivt og gjentok passiviteten da Anthony Ujah doblet til 2-0 etter 14 minutter. Der og da så Åråsen-debutant og eliteserienykommer Hønefoss ut som et tapende lag.

Og det kom mer: Steinar Pedersen kopierte midtstoppermakker Kippe med scoring etter 23 minutter. Bortelaget rygget seg stort sett gjennom resten av omgangen. Det var klasseforskjell og vel så det på Åråsen. Luftens konge, midtstopper Kippe, økte til 4-0 før pause, og midtstopperen ble med det tomålsscorer. Han kunne faktisk laget flere mål.

– Jo da. Jeg jaktet på det tredje, og det var jammen nære på, sa LSK-kapteinen, som naturlig nok var meget fornøyd med eget lag.

– Vi scoret vel på tre dødballer, og det er noe vi har jobbet mye med på trening. Kampen sett under ett var meget god fra vår side, men det er klart at Hønefoss fikk en veldig dårlig start. Vi fikk mål på de to første sjansene, og da var nesten kampen kjørt, sa Kippe til NTB.

Mer trøbbel

Etter hvilen utnyttet Tarik Elyounoussi keeperfomling til et enkelt 5-0-mål før Arild Sundgot ordnet det sjette med en vakker heading. Det var hans scoring nummer 105 i norsk eliteserie.

Hønefoss har null poeng og null mål etter tre opptredener i de stores selskap. Sju spilte treningskamper i vinter ga én scoring. Man trenger ikke være spåmann for å antyde at Hønefoss-trener Ole Bjørn Sundgot får en nesten umulig oppgave når snuoperasjonen skal planlegges.

LSK-trener Henning Berg har en hyggeligere jobb. To seirer så langt betyr at tabellen er gøyal lesning, og laget ser da også spennende ut. Det er ellers en klar styrke at forsvarsspillere kan pøse på med mål som Frode Kippe (2) og Steinar Pedersen gjorde søndag. Men hva årets LSK-utgave står for, blir lettere å svare på 2. påskedag. Da venter Viking i Stavanger.

– Det blir tøffere, men vi har spilt på oss selvtillit. Jeg tror vi kan gjøre en god figur i Stavanger også, sa Kippe.

Åge Hareides kommer rett fra tap i Drammen. Det betyr en tøff kamp for tilreisende kanarifugler. (ANB-NTB)

søndag

28

mars

Lillestrøm - Hønefoss 6 - 0

Tippeligaen 2010 - søndag 28. mars kl 18:00, Åråsen Stadion

Les fullstendig kampreferat

FOTBALL LIVE

altomfotball.no
Sarpsborg 08 - Moss fredag 09. mar. kl. 18:00
Kampstart om 33 dager 13 timer 3 min. 2 sek.
Følg kampen LIVE



Tips oss

Telefon: 64 95 63 33
E-post: post@aasavis.no

Kontakt oss

Telefon: 64 95 63 33
Besøksadresse: Raveien 2
Postadresse: Postboks 101,
1431 Ås
E-post: post@aasavis.no

Annonser

Telefon: 64 95 63 33
Fax: 64 95 63 39
E-post: post@aasavis.no
Skjema: Rubrikkannonse

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Henrik Christie
E-post: post@aasavis.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.