...
Illustrasjonsfoto. Foto: Bente Geving, UMB

Etablerer Handelshøgskolen ved UMB

Alle økonomiutdanninger ved Institutt for økonomi og ressursforvaltning (IØR) skal heretter markedsføres nasjonalt og internasjonalt som Handelshøgskolen ved UMB.

Publisert 08.07.2010 kl 15:25 Oppdatert 08.07.2010 kl 15:42

Tips en venn på e-post:

...
Ragnar Øygard, instituttleder ved Institutt for Økonomi- og ressursforvaltning. Foto: Håkon Sparre

Det engelske navnet er School of Economics and Business, heter det i en pressemelding fra Universitetet for miljø- og biovitenskap.

Studenter som begynner ved Handelshøgskolen UMB kan spesialisere seg innenfor tradisjonelle områder som finans, økonomistyring, samfunnsøkonomi, organisasjon og ledelse.

- I tillegg tilbyr vi spesialisering innenfor energiøkonomi og miljø- og ressursøkonomi. Det er både aktuelt og framtidsrettet, sier instituttleder Ragnar Øygard ved Institutt for Økonomi- og ressursforvaltning

Studentene ved Handelshøgskolen ved UMB har også muligheten til å ta valgfag fra UMBs fagportefølje innen biologiske, naturvitenskapelige og teknologiske fag.

Fokus på bærekraft

Øygard og hans team med fagfolk vil fokusere sterkt på bærekraft og samspill i økonomiutdanningene som tilbys ved universitetet, meldes det videre.

- Visjonen for Handelshøgskolen ved UMB er og ”Forstå for å handle bærekraftig”, sier Øygard, og legger til:

- God forståelse er nødvendig for riktig handling – for å kunne forvalte ressursene bedre i bedrifter, organisasjoner og samfunn. Økonomisk teori og metode kombinert med andre samfunnsfag, etikk, naturfag og teknologi, gir grunnlag for bedre forståelse av økonomien, og dermed bedre funderte beslutninger for fornuftig ressursutnytting.

Sivil- og samfunnsøkonomer

Handelshøgskolen ved UMB utdanner årlig siviløkonomer, samfunnsøkonomer og innovasjonsledere. I dag har universitet rundt 500 økonomistudenter, hvorav vel 200 på master- og doktorgradsnivå.

Det er styret ved UMB som har gått inn for å etablere Handelshøgskolen. Handelshøgskolen ved UMB har, ved siden Handelshøyskolen BI, det sterkeste fagmiljøet innenfor bedriftsøkonomi på Østlandet.

Mest lest nå

...

Healing på scenen i Kulturhuset

Nyheter Healershow står på plakaten når de to alternative helsearbeiderne, Ellen Gulbransen Fagerli og Øystein Route Ødeverp står på scenen i kulturhuset i Ås på lørdag. De vil gi publikum et humoristisk bilde av hva healing egentlig er. Les mer

...

Norges perle skal kåres

Ferie 15 bedrifter kjemper om å bli Norges reiselivsperle. Vinneren blir kåret i mars. Les mer

...

Klart for nytt Breivoll Experience

Nyheter - Vi gir oss aldri, sier Patrik Usler (15), som vil ha Bruce Springsteen til Breivoll Experience og Nordby til sommeren. Med pågangsmotet han og vennene hans stiller for dagen, er det slett ikke et umulig prosjekt. Les mer

...

Kjøpte kalkungård

Jobb Det er ikke mange par i begynnelsen av 20-årene som tør å satse 7,5 millioner kroner, slik som Einar Solerød og Jeanette Tyldum. Les mer


Tips oss

Telefon: 64 95 63 33
E-post: post@aasavis.no

Kontakt oss

Telefon: 64 95 63 33
Besøksadresse: Raveien 2
Postadresse: Postboks 101,
1431 Ås
E-post: post@aasavis.no

Annonser

Telefon: 64 95 63 33
Fax: 64 95 63 39
E-post: post@aasavis.no
Skjema: Rubrikkannonse

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Henrik Christie
E-post: post@aasavis.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.