Blodslit i UMB-parken

Forrige onsdag var det igjen klart for pust og pes, svette og krampetendenser i Universitetsparken.

Publisert 25.04.2009 kl 04:09 Oppdatert 25.04.2009 kl 04:34

Tips en venn på e-post:

Det årlige Parkløpet var løp nummer to i årets Ås-trippelen, og Helge Helø Klemetsdal (11) var én av de mange lokale løperne som presterte bra.

- Jeg er fornøyd med løpet i dag. Jeg pleier jo å løpe på bane og litt kortere distanser, men jeg fikk en å henge på og klarte å løpe forbi i bakken før mål, forteller Helge om løpet sitt.

Like før hadde han tatt en flott seier i 11-årsklassen, og han la ikke skjul på at han prøvde å ta igjen de to som lå foran i løypa, men som var et år eldre.

Seiere til Ås

Terrengløpet, som gikk både på gress, asfalt, grus og skogssti, var også kretsmesterskap for de som var 11 år og eldre. Dermed ble det mange gode KM-resultater for Ås-løperne.

I klassen G20-34 tok Håvard Lucasen en ikke så altfor overraskende seier. Den gode orienteringsløperen tok en klar seier på 15 sekunder, foran Simen Smestad og Kristian Breili. Dermed ble det tredobbelt for Ås i denne klassen.

Fornøyd arrangør

Før løpet håpet Ås IL på like mange deltakere som det har vært de siste årene, altså 130-150. I det fine været ble hele 176 deltakere registrert i mål.

- Vi er veldig bra fornøyde med deltagelsen. Noen som skulle være med på Ås-trippelen deltok ikke i dag, men at vi fikk 69 løpere i den siste startgruppen var jo veldig moro, forteller Tord Thorshov, ansvarlig for Parkløpet.

Positivt for miljøet

Thorshov legger vekt på at det ikke bare er viktig at arrangementet har flest mulig deltagere, men at man også klarer å arrangere løpet uten at det blir store forsinkelser.

- Jeg føler at vi er på et greit nivå nå i forhold til hva vi kan håndtere. Det er mange frivillige som er med å arrangere dette, og dermed får vi også et bedre miljø i klubben.

...
Hans Kristian Moe følte seg sterk opp den bratte bakken i den 2,5 km lange løypa. Han vant G18-19-klassen. Foto: Audun Braastad
...
Det var god deltakelse på Parkløpet. Foto: Audun Braastad
...
Foto: Audun Braastad
...
Håvard Lucasen vant klassen G20-34. Foto: Audun Braastad

Bilder fra Parkløpet

...

Onsdag 22.april var det igjen klart for pust og pes, svette og krampetendenser i Universitetsparken.

Se alle bildene


På forsiden nå


...

Sceneglede på Nordby skole

Nyheter 7. klasse på Nordby skole spilte denne uka musikalen Grace for til sammen flere hundre publikummere. De sang, danset og rett og slett strålte på scenen. Les mer

...

Sommerstemning på fullsatt stasjon

Kultur Heite funkrytmer og sommerlige poplåter, var ingredienser da Ås-patriotene i Falsen spilte opp på Ås stasjon. Les mer

...

Jenny Jenssen satte fres på fredagsmart´n

Nyheter Showet til Jenny Jenssen trakk dansepar etter dansepar opp foran scenen på Åsmartn. Les mer

...

Omsøm i skuddet

Nyheter For andre år på rad viste Viviann Karlsbakk frem sine redesign kjoler på catwalken til Ås Mart’n. Les mer

Tips oss

Telefon: 64 95 63 33
E-post: post@aasavis.no

Kontakt oss

Telefon: 64 95 63 33
Besøksadresse: Raveien 2
Postadresse: Postboks 101,
1431 Ås
E-post: post@aasavis.no

Annonser

Telefon: 64 95 63 33
Fax: 64 95 63 39
E-post: post@aasavis.no
Skjema: Rubrikkannonse

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Henrik Christie
E-post: post@aasavis.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.